Як помити жалюзі
Жалюзі радують 363 дні на рік. З ними можна вимкнути сонце, коли заманеться. Не дивитися на остогидлих ранкових спортсменів. Спокійно спати в повний місяць. Одні плюси.
Хоча ні. Кілька днів ці хитро зроблені штуки на вікнах вганяють у паніку. Один раз за класикою – перед Великоднем. Другий у всіх по-різному, але частіше – напередодні приїзду гостей. Загалом, коли прийде генеральне прибирання, жалюзі доведеться помити і все це пахне неминучістю.
Тим, хто має інтернет, страшно лише вперше. Потім вони діляться своїми тривогами з Гуглом, знаходять цей текст і з'ясовують: помити жалюзі насправді реально, не дуже довго і для самих жалюзі безпечно. Ну, якщо з розумом підійти до завдання, звісно.
Як почистити жалюзі з науки? Розповідаю
Експрес-методи: миємо жалюзі, не знімаючи з вікна Якщо альтернативні фіранки не дуже брудні, можна відмити їх швидко та на місці. Наприклад, пароочисником. Після обробки пором достатньо протерти ламелі сухою ганчіркою, щоб видалити бруд, що розм'якшує.
Впоратися без пароочисника теж можна. Метод підходить для горизонтальних та вертикальних жалюзі із пластику або металу:
- 1. Прямо на вікнах пилососимо жалюзі на мінімальній потужності. Жалюзі знаходяться у ЗАКРИТОМУ стані.
- 2. Або прибираємо пил піпідастром. Піпідастр – це не Ваш сусід із перфоратором. Таким приголомшливим словом позначають райдужну мітлу для змахування пилу.
- 3. Протираємо вологою тканиною. Можна використовувати спеціальну щітку для жалюзі, яка захоплює кілька ламелей одночасно. Ще не обзавелися модним девайсом? Звичайна ганчірочка для прибирання або старий шкарпетка (увага: ЧИСТА стара шкарпетка) теж підійде. Найпродуманіші громадяни використовують старі рукавички.
- 3. Ганчірку змочуємо у воді, мильному розчині або в розчині миючого засобу. Стратегічне рішення залежить від рівня забрудненості. Якщо штора не дуже брудна – вистачить води. Жалюзі добряче втомилися? Тоді хімія. Підійде універсальний миючий засіб для посуду. Потрібно додати у воду кілька крапель, щоб не було багато піни.
- 4. Під рукою є засіб для миття вікон? Годиться! Закриваємо жалюзі, обприскуємо спреєм, відкриваємо та протираємо сухою ганчіркою.
- 5. Миємо жалюзі Зверху донизу. В іншому випадку пил з верхніх ламелів полетить на щойно вимиті нижні і буде прикро.
- 6. Після вологого прибирання витираємо жалюзі ще раз, тепер уже сухою ганчіркою.
Радикальне прибирання: жалюзі йдуть купатися! У ванну відправляються жалюзі з кухні з їх краплями жиру і плямами кіптяви на ламелях. Скуповувати доведеться і всі тканинні жалюзі: рулонні та вертикальні з тканинними смужками. Такий метод не підійде для виробів, виготовлених з іржавіючого металу.
Помити жалюзі у ванній нескладно:
- 1. Спочатку сухе чищення на місці: скидаємо пил ганчіркою або пилососимо.
- 2. Тепер знімаємо жалюзі та несемо у ванну. На дно ванни стелимо рушник, щоб не пошкодити ні ламелі, ні ванну. На рушник укладаємо жалюзі.
- 3. За допомогою душу добре обполіскуємо штору. Брудна вода стікає через слив.
- 4. Закриваємо зливний отвір, набираємо трохи теплої води та залишаємо жалюзі на 15-20 хвилин. Можна додати миючий засіб, якщо потрібно.
- 5. Ганчіркою або губкою промиваємо кожну ламель. Щоб відокремити ламелі, можна акуратно потягнути за нитку, що з'єднує їх. Роз'єднати ламелі, що злиплися всією поверхнею, буває проблематично, тому впливаємо на нитку. Ключове слово – ніжне.
- 6. Ще раз обполіскуємо чистою водою.
- 7. Зливаємо воду, протираємо ламелі сухою ганчірочкою.
Як помити жалюзі з тканини?
05.06.2024
Автор: Антон Коваленко