Установка дверей своїми руками

Міжкімнатні двері та вхідні – невід'ємний атрибут внутрішнього інтер'єру. Виробники та продавці, пропонуючи до придбання дверне полотно, формують готові до встановлення комплекти та можливість самостійно підібрати фурнітуру, кріплення, добори та укоси. Найпростіший варіант – замовлення з монтажем, але можна встановити двері своїми руками. Розберемо, що потрібно для самостійного проведення робіт, коли можна встановити дверну коробку і полотно, які моделі підходять для професіоналів.

міжкімнатні двері своїми руками від магазину Віконт

Зміст:

Матеріали та інструменти

  • У комплект для монтажу входять: дверний короб та полотно; наличники/укоси, додаткові елементи.
  • Для вимірювання та розмітки: будівельний рівень, косинець, олівець, рулетка. У список фурнітури входять петлі дверей, замочний механізм, ручка.
  • Як кріплення використовують дюбель-цвяхи, саморізи (для короба) і фінішні цвяхи для кріплення укосів.
  • Інструменти: перфоратор із бурами для стін, електролобзик; ножівка по дереву; стамеска, молоток.
  • Для фіксації: монтажна піна малого розширення, шуруповерт, свердла та біти, «рідкі цвяхи».

Типи дверей

типи міжкімнатних дверей

Для власників житла без навичок кваліфікованого тесляра найпростішими для самостійної установки будуть звичні двері. Серед покупців цей тип залишається найбільш популярним варіантом.

Також популярні більш просунуті рішення, що дозволяють оформити дверний блок з максимальною функціональністю та естетикою:

  • приховані двері;
  • двері з урізаною фурнітурою;
  • розсувні;
  • двостулкові;
  • із дзеркалом;
  • книга.

Якщо ви вирішили встановити вхідні двері своїми руками, пам'ятайте, що доведеться враховувати такі фактори як утеплення, стійкість до злому, вандалізму, шумоізоляція. Якщо до міжкімнатних дверей менше вимог щодо забезпечення безпеки, вулична вимагатиме найсерйознішої підготовки та майстерності.

Комплектація для самостійного встановлення дверей

Якщо мати справу зі стандартним дверним полотном, ширина варіюватиметься від 60 см до 90 см. Ширші двері виготовляються на замовлення. Перед придбанням необхідно заміряти отвір. Параметри полотна мають бути:

  • по висоті - на 60-70 мм коротше отвору;
  • по ширині – вже 90-100 мм.

Мірити отвір потрібно з дверною коробкою. Зазори залишають для монтажної піни. Крім того, якщо стіни і підлога нерівні, є значні перепади, можуть знадобитися добори, які не входять до комплектації дверного блоку.

Оптимальний варіант для встановлення дверей своїми руками – повністю укомплектований дверний блок із кріпленнями та фурнітурою. Також доступні:

  • дверний блок без фурнітури;
  • окремо продаються дверне полотно, укоси, добори, кріплення та фурнітура, що дозволяють самостійно вибрати необхідні складові.

Останній варіант вимагатиме уважно поставитися до вибору кожної деталі, щоб комплектуючі доповнювали одна одну.

Коли встановлювати дверну коробку та полотно

Якщо потрібно демонтаж старої коробки, краще проводити всі маніпуляції на початковому етапі ремонту. Оптимальний варіант встановлення дверей – після завершення оздоблювальних робіт. Якщо зможете акуратно провести установку поріжка, укосів, то навіть двері можна навісити, не чекаючи закінчення ремонту в приміщенні. В іншому випадку рекомендують спочатку змонтувати короб, а вже після завершення оздоблювальних робіт встановити полотно дверей. Намагайтеся не проводити установку у дні з підвищеною вологістю повітря. Деревина має властивість розбухати. Результатом можуть стати несподівано великі зазори, як тільки рівень вологості повернеться до норми.

Порядок роботи

Підготуйте вільне місце на підлозі, щоб укласти дверне полотно і, вільно переміщаючись працювати з дверима і коробом. Мінімум – 2х3 метри. В ідеалі заручитися підтримкою помічника, так буде зручніше і простіше.

  • 1-Зберіть складові короба дверей на горизонтальній поверхні.
  • 2-Зробіть розмітку, оформіть вирізи під фурнітуру, закріпіть петлі.
  • 3-Виставте вертикально та закріпіть у отворі дверний короб.
  • 4-Навісьте полотно дверей.
  • 5-Встановіть, де потрібно, добори.
  • 6-Зафіксуйте лиштву.
  • 7-Поставте фурнітуру.

Добори, лиштви, планки – відносяться до категорії «погонаж». За потреби їх можна докупити окремо. Якщо є перепади висоти між стінами та підлогою, деталі погонажу потрібно буде підганяти із реальних параметрів дверного отвору.

Дверний короб

Для складання дверної коробки, необхідно привести складові у відповідність до параметрів дверного полотна. Деталі спочатку роблять із запасом. Відміряючи довжину бічних стійок і верхньої поперечини, пам'ятайте, що також необхідно залишити вільну відстань - між дверним полотном, конструкцією короба і покриттям для підлоги по 3 мм. Використовуйте шматочки гофрокартону для зручності при розмітці.

Зробіть розмітку для подальшого встановлення петель, відміряйте по 200 мм, відступивши від верхнього та нижнього краю полотна.

Обріжте по раніше зробленій розмітці деталі вертикальних стійок та притолока. На верхньому притолоці зробіть технічні вирізи, щоб щільно з'єднати її з бічними брусами. Деталі коробки з'єднуйте шурупами, попередньо висвердливши отвори. Це потрібно, щоб запобігти появі тріщин у деревині.

Полотно та петлі

дверне полотно і петлі

Визначте розміщення петель та дверної ручки. Є двері з ідентичним оздобленням по обидва боки. Також можуть бути варіанти, коли є зовнішня та внутрішня сторона – наприклад, моделі зі скляними та декоративними вставками. Якщо в полотні вже виконані отвори для встановлення дверного замка та ручок, накладіть та закріпіть петлі. Або підготуйте попередньо заглиблення в полотні. Петлі акуратно закріпіть шурупами. Замок поставте, дотримуючись інструкції виробника.

Встановлюємо дверну коробку

Вертикальну установку та попередню фіксацію конструкції дверної коробки в отворі регулюють за допомогою дерев'яних клинів. 6-8 штук необхідно випиляти із залишків дошки. Закріпивши каркас на підлозі, встановіть вертикально і розмістіть всередині отвору. Орієнтуйтесь на вертикалі стіни. Щоб зафіксувати конструкцію, над бічними брусами притолоки встановіть клини в зазори щілин, що залишилися. За допомогою будівельного рівня переконайтеся, що конструкція стоїть рівно. Перекіс надалі призведе до деформації та проблем з функціональністю дверного полотна.

встановлюємо двері в дверну коробку

На бічних елементах, з відступом від верхнього та нижнього краю по 15 см, робите 2 отвори у дереві. За допомогою перфоратора необхідно крізь виконані отвори просвердлити стіну для фіксації короба за допомогою дюбель-цвяхів. За допомогою шурупів відрегулюйте параметри (потрібно закручувати або викручувати кріпильні елементи). Відстань між бічними елементами має бути ідентичною. З допомогою рулетки переконайтеся, що зробили правильно.

Навішуємо полотно дверей, регулюємо висоту.

Цей етап зручніше проводити із помічниками. Завдання: орієнтуючись на раніше зроблені мітки для петель, потрібно встановити полотно дверей усередину короба. За допомогою шурупів петлі фіксуються до короба. Двері зачиняються, після чого контролюєте її знаходження щодо площини коробки і однаковий розмір зазорів. Коригувати положення коробки необхідно за допомогою установки клинів. Зазор, що залишається між дверною коробкою та стіною, необхідно обережно заповнити пінополіуретановим герметиком з малим розширенням (монтажною піною). Мітка про цю характеристику є на балонах усіх виробників. Щоб склад у процесі розширення не призвів до деформацій короба, його заливають інтервально, порціями:

  • 10-15 см кутові проміжки, центральні відрізки та низ;
  • через 30 хвилин - якщо треба, скоригуйте стійки короба;
  • з інтервалами в 5-10 хвилин заповнюєте інші порожнечі.

Дочекайтеся повного висихання засобу. Малярним ножем зріжте надлишки.

Погонаж: добори та наличники

Часто глибина стандартної дверної коробки менша за товщину стін. Коригувати невідповідність дозволяють добори. Першим фіксується добір на притолоку, а після – вертикальні. Добірний брус входить у конструкцію коробки приблизно на 1 см. Добір повинен розташовуватися строго перпендикулярно до дверної коробки. Перед фіксацією на коробі добір необхідно обрізати відповідно до потрібних розмірів, оскільки додаткові елементи виготовляються із запасом за довжиною та шириною.

Додаткові елементи кріпляться за допомогою монтажного клею. Додатково до місця між добором і стіною малими порціями додатково додається монтажна піна. Кошти мають повністю висохнути. Лиштва обрізається до потрібної довжини і вставляється в пази на дверному коробі у випадку телескопічних або фіксується фінішними цвяхами, якщо використовуєте звичайний варіант.

Останніми закріплюються дверні ручки.

Критерії правильно встановленого дверного полотна

критерії установки міжкімнатних дверей

Залишилося з'ясувати, чи вийшов потрібний результат:

    • зачиніть двері; площина дверного полотна повинна розміщуватися без перекосу, залишаючи за периметром короба зазори ідентичної ширини;
    • в процесі відкривання двері не чіпляють покриття підлоги, не наштовхуються на елементи коробки;
    • привідчиніть двері - полотно має залишитися нерухомим - не відчинятися, не зачинятися.

Якщо проблем не виникло – ви впоралися із поставленим завданням. Встановити двері своїми руками цілком можливо за наявності інструментів та уважності до інструкцій. Більш складні конфігурації – купе, потужні подвійні, розсувні, «книжка» або приховані – вимагають більш високої навички. Якщо не впевнені, варто звернутися до професійних теслярів, оскільки не грамотная установка коробки може призвести до деформації і полотно просяде - не закриватиметься або дряпатиме підлогу.

Такі проблеми можуть виникнути через деякий час після встановлення. Справа може бути у фурнітурі або усадці стін, якщо будинок нещодавно відбудований і процеси в конструкції не завершені. Придбати все для ремонту та заміни фурнітури можна в онлайн-режимі.

15.05.2024
Автор: Антон Коваленко
Оставьте нам сообщение

Как мы можем Вам помочь?

Заполните необходимые поля
Спасибо! Ваше письмо отправлено