З чого складаються міжкімнатні двері
Міжкімнатні двері – дуже помітний елемент інтер'єру, щоб до її вибору підійти легковажно. Але щоб вибрати двері правильно, потрібно розуміти, з чого вони складаються – інакше ви ризикуєте неправильно зняти виміри та купити невідповідні двері.
Зміст
Типи дверей та їх конструкція
Перш ніж розглядати, з чого складаються двері, варто вивчити типи міжкімнатних дверей. Тому що конструкція залежить від типу, відповідно і елементи будуть різними.
Виділяють три типи міжкімнатних дверей:
- відкривні;
- розсувні;
- складні.
Розпашні двері
Класичний варіант, доступний у різних виконаннях. Солідні дерев'яні з масиву, демократичні з МДФ, стильні зі скла - двері виробляються в будь-яких варіантах, в будь-яких розмірах. Вони можуть бути одностулковими або двостулковими.
З чого складаються двері розпашного типу:
- Двері коробки. Це цільна конструкція, яка складається з двох вертикальних планок та однієї горизонтальної (верхньої). Коробку або короб встановлюють у дверях, надійно закріплюючи в стінах. Дверний короб може бути виготовлений із дерева або МДФ. Призначення цієї конструкції – кріплення дверних петель.
- Полотно двері. Власне, це самі двері. Полотно може бути фільончастим, щитовим, рамним, цільноскляним. Але оскільки великий вибір варіантів і матеріалів притаманний всім типів дверей, особливості кожного варіанта полотна ми розглянемо нижче.
- Лиштва. Це декоративні планки, які маскують зазор між коробкою та полотном дверей, надаючи конструкції велику естетичність. Лиштва використовують не завжди, тут багато залежить від дизайну дверей, акуратності її монтажу, обробки укосів і так далі.
- Добори. Ще один необов'язковий, але функціональний елемент його використовують, коли ширина стіни перевищує ширину дверного короба. При цьому добори виготовляють у тому ж дизайні, що й дверне полотно, щоб отримати цілісну, естетичну конструкцію.
- Фурнітура. Це дверні петлі, які кріпляться до полотна та коробки дверей. Плюс – ручка та, за необхідності, замок. Плюс, за потреби, встановлюють доводчики, шпінгалети, ланцюжки.
- Поріг. Для міжкімнатних дверей елемент не є обов'язковим, але завдяки порогу можна підвищити звукоізоляцію, теплоізоляцію приміщення.
Таким чином, основа конструкції дверей - короб і полотно, яке навішується на короб за допомогою петель.
Розсувні
Як відомо з назви, такі двері не відчиняються, а розсуваються. Складаються вони можуть з однієї, двох або навіть трьох стулок. У конструкцію розсувних дверей входять:
- Напрямні рейки. Залежно від типу дверей (купе, пенал, комори) напрямних може бути дві – вгорі та внизу. Або одна – лише вгорі. Перший варіант забезпечує кращу звукоізоляцію, але напрямні внизу можуть псувати естетику інтер'єру. Другий варіант естетичний, але забезпечує найменшу звукоізоляцію.
- Дверні полотна або полотна.
- Ролики. Вони кріпляться на полотно, після чого вставляються в напрямні завдяки роликам стулки дверей плавно від'їжджають убік. Ролики кріплять тільки вгорі, якщо передбачена тільки верхня рейка, або вгорі та внизу, якщо рейок двоє.
- Кріпильні елементи – вони необхідні для монтажу напрямних, кріплення роликів.
- Фурнітура – в основному це дверні ручки.
- Декоративний карниз – закриває верхню напрямну. Елемент не є обов'язковим.
- Добори. Як і у випадку з дверцятами, необхідний в окремих випадках.
Складні
У таких моделях дверне полотно не відчиняється і не відходить убік, а складається, як гармошка чи книжка. Вирізняють і відповідні конфігурації складних дверей. "Книжки" складаються вдвічі (відповідно, складаються з двох частин), "гармошки" складаються з декількох частин, тому складаються в гармошку. При цьому двері можуть бути і одностулковими, і двостулковими.
У конструкцію складних дверей входять:
- Двері коробки. В даному випадку вона необхідна, тому що стулки кріпляться так само, як і в моделях розпашних - за допомогою петель. Але без дверного короба можна обійтися, якщо ви придбали двері на роликах (як у розсувної моделі). В цьому випадку замість дверного короба основою конструкції буде напрямна.
- Полотно, точніше секції полотна.
- Добори та наличники.
Фурнітура.
Полотно дверей: огляд конструкцій
Отже, ми розібрали, з чого складаються двері. І її основним елементом є полотно. Полотна сьогодні роблять з різних матеріалів – скла, алюмінію, пластику, дерева, МДФ та ДСП з подальшим фарбуванням, обклеюванням плівкою (ламінацією) або оздобленням шпоном. Розглянемо основні види дверних полотен.
Щитові
Такі полотна складаються з каркасу (рамки) із дерев'яних брусків. До каркаса кріпиться листова або набірна обшивка – з фанери, ДСП, МДФ чи дерева. Порожнину дверей заповнюють звукоізолюючим матеріалом або такими ж брусками. Щитові двері гладкі, не мають декору. Вона достатньо міцна, забезпечує хорошу звукоізоляцію. Дизайн щитових дверей може бути різним, тому що все залежить від її оздоблення, тому щитові полотна можна назвати універсальними.
Фільончасті
Їх можна назвати класичними. У таких дверях є дерев'яна рама, що складається з двох або більше фрагментів. Кожен фрагмент оснащений фільонкою - рамкою, що виступає, що надає двері рельєф і виразність. Внутрішня частина рамок заповнюється або таким же матеріалом або склом. Фільончасті двері роблять із масиву дерева або МДФ, хоча є і пластикові, алюмінієві моделі. Оздоблення – емаль, ламінація або обклеювання шпоном. Це розстібні, одностулкові або двостулкові двері, які ідеально підходять до класичних та деяких сучасних стилів.
Цілісноскляні
Полотно дверей складається з цілісного шматка скла, без рами. Скло може бути прозорим, матовим, з малюнком або іншим оздобленням. Петлі чи ролики кріпляться безпосередньо на скло. Такі двері гарні, підходять до багатьох сучасних інтер'єрів. Але при монтажі вимагають акуратного та професійного поводження.
Рамні
Такі двері складаються з алюмінієвого чи пластикового профілю, в якому закріплено склопакет чи одинарне скло. За конструкцією вони можуть бути як розстібними, так і розсувними. Розсувні варіанти часто встановлюють на виході на балкон або терасу в зимовий сад. Орні універсальні, однаково добре підходять для будь-якого приміщення.
Як вибрати конструкцію дверей
При виборі конструкції, матеріалу дверей зверніть увагу на такі моменти:
- Кількість вільного місця у кімнаті. Якщо його достатньо – вибір необмежений. Якщо мало – придивіться до розсувних чи доладних конструкцій.
- Вимоги щодо звукоізоляції та приватності. Розстібні двері з дерева, щитові або фільончасті без скління дають максимальну приватність і найкраще затримують звук.
- Вимоги щодо ваги полотна – найменша вага має моделі з пластику (до 12 кг). Середня вага біля дверей зі скла, МДФ чи ДСП – до 25 кг. Найважчий – масив дерева листяної породи.
І, звичайно, важливу роль відіграють вимоги щодо естетики дверей, її дизайну. Але вибір міжкімнатних дверей великий, тому нескладно підібрати варіант як до класичного, так і до сучасного інтер'єру.
20.05.2024
Автор: Антон Коваленко